WYCIECZKA, WARSZTATY i WYKŁAD - rocznica rozpoczęcia Kursu Szyfrów

Niedawno z okazji 85 rocznicy sukcesu polskich matematyków w poznańskim szyfrokontenerze odbył  cykl kameralnych wykładów, prezentacji i warsztatów. Propozycja cieszyła się bardzo pozytywnym przyjęciem, dlatego już 14 i 15 stycznia organizujemy podobną akcję.

Okazja jest wyjątkowa bo właśnie 15 stycznia 1929 roku rozpoczął się w Poznaniu Kurs Szyfrów, którego wynikiem było złamanie szyfru Enigma.

14 stycznia o 10.00 odbędzie się spacer pt. Poznańskie Ślady Enigmy (szczegóły na stronie https://www.facebook.com/events/140435189980527/)

Zaś 15 stycznia z prelekcjami czekają osoby zaangażowane w powstawanie Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu oraz stworzenie wystawy POGROMCY ENIGMY w szyfrokontenerze:

  • od 10.15 - 16.00 prowadzone będą warsztaty kryptologiczne dla grup zorganizowanych (rejestracja na stronie enigmacentrum.pl).
  • g. 16.00 - Szymon Dąbrowski: warsztaty pt: ZACZĘŁO SIĘ OD POZNAŃSKIEGO KURSU KRYPTOLOGII czyli podstawy kryptologii z Enigmą w tle.
  • 17.00 - Tomasz Orłowski: Polska kryptoanaliza w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości.

Akcję współorganizują zespół ŁAMACZE SZYFRÓW i grupa przewodników PoPoznaniu.pl

Poniżej można za zarezerwować swój udział w zajęciach indywidualnych (ze względu na rozmiary kontenera ilość miejsc ograniczona do 14 osób). Aby rozpocząć proces rejestracji kliknij w 15 stycznia. Rezerwacja zajęć dla grup na stronie http://enigmacentrum.pl/index.php?id=131.
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Wybrana data to:

Aby wysłać prośbę o rezerwację na ten termin należy podać swoje dane kontaktowe:

Aby zarezerwować wybraną datę, wejdź na swoją skrzynkę e-mail i wejdź w link, który Ci przesłaliśmy. Jeśli nie otrzymałeś maila, sprawdź folder spam, a następnie skontaktuj się z nami. Ekipa enigmacentrum.pl

X

ENIGMA CAFE

Podaj rok, w którym odbył się Kurs Szyfrów w Poznaniu:


[o Enigma Cafe...]