Twórcy wystawy

Opracowania wystawy podjął się Szymon Dąbrowski działający pod firmą przygoda.edu.pl, która zajmuje się różnymi formami edukacji i popularyzacji wiedzy łącząc formy tradycyjne jak wystrawy z nowatorskimi jak gry miejskie czy gry turystyczne. Do głównych realizatorów należą:

Szymon Dąbrowski,

historyk, twórca wystaw historycznych, współtwórca Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu. Twórca i organizator ogólnopolskich i międzynarodowych gier kryptologicznych Łamacze Szyfrów i theCODEBREAKERS. Współautor kanału historycznego na YouTube TejSTORY, autor biografii Wincentego Wierzejewskiego. Jest jednym z pionierów gier miejskich w Polsce, a także innych inicjatyw wykorzystujących formułę edukacji przez przygodę.

Tomasz Orłowski,

koordynator wielu inicjatyw związanych z popularyzacją historii złamania Enigmy, twórca wystaw historycznych, współtwórca Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu.,  współautor kanału historycznego na YouTube TejSTORY. W swojej działalności zainteresowany m.in. problematyką popularyzacji historii Enigmy i społeczeństwa obywatelskiego.

A także szereg osób zaangażowanych w jej realizację:

Tłumaczenia:

Dorota Łukaszkiewicz, Andrzej Łukaszkiewicz

Projekt graficzny  ekspozycji:

Elżbieta Kowalska, Olga Niemczenko.

Programowanie:

Maciej Kowalewski, Marta Kicza

Wizualizacje 3d:

Maciej Kowalewski,

Konsultacje:

Marek Grajek

 

           

X

ENIGMA CAFE

Podaj rok, w którym odbył się Kurs Szyfrów w Poznaniu:


[o Enigma Cafe...]